IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Cum va gasiti voi iubite/sotii ?
iulyan81
post Jun 26 2014, 08:27 AM
Post #1

Nou-venit
*

Group: Members
Member No.: 30,621
Religia: adevarul

Buna ziua...

Ma numesc iulian si vreau sa va cer un sfat.
Parinti mei sunt fosti adventisti, au plecat cand eu aveam 5 ani,
Pe la 20 de ani am reusit ( in urma unor intamplari mai speciale ) sa intru in aceasta biserica plin de speranta, increzator in Dumnezeu .
Dupa 3 ani am parasit-o fiind parasit de toti, zdrobit sufleteste, dezamagit in dragoste, dezamagit de religie, neincrezator in Dumnezeu.

Acum am 33 de ani si simt nevoia sa imi gasesc o partenera si sa ma linistesc, sa imi fac o familie etc.

Problema e ca nu am succes, nu sunt popular intre adventisti ( nu mai merg acolo ) dar nici intre ortodocsi.

M-am tinut departe de vicii ( alcool, fumat )
Go to the top of the page

+Quote Post
iulyan81
post Jun 26 2014, 12:29 PM
Post #2

Nou-venit
*

Poate ca titlul ar fi trebuit sa fie altul.

In lumea asta plina de oameni de slaba calitate ( ipocriti, indoctrinati, viciosi ) cum reusiti sa gasiti oameni sinceri cu care sa socializati, sa ii faceti prieteni, prietene, iubite etc.

+Quote Post
calator
post Jun 27 2014, 07:48 AM
Post #3

Membru
**

Member No.: 117
Religia: adventist

Cred ca incerci sa pui caruta inaintea cailor.
Intra intr-o comunitate. Asta poate sa fie biserica, club de sah, fotbal, tenis, dans, iubitori ai cartilor. Te gandesti ce iti place sa faci, cauti oameni carora le place acelasi lucru si te intalnesti cu ei. Si acolo natural ar trebui sa placi pe unii si pe altii.

+Quote Post
Ianis
post Jun 27 2014, 08:30 AM
Post #4

Hacking Life

From: Into the Matrix
Member No.: 31
Religia: Emerging church

Dating For Dummies bash.gif

--------------------
I’m not afraid to die
I’m afraid to be alive without being aware of it

+Quote Post
iulyan81
post Jun 27 2014, 04:49 PM
Post #5

Nou-venit
*

QUOTE (calator @ Jun 27 2014, 07:48 AM) *
Cred ca incerci sa pui caruta inaintea cailor.
Intra intr-o comunitate. Asta poate sa fie biserica, club de sah, fotbal, tenis, dans, iubitori ai cartilor. Te gandesti ce iti place sa faci, cauti oameni carora le place acelasi lucru si te intalnesti cu ei. Si acolo natural ar trebui sa placi pe unii si pe altii.

QUOTE (Ianis @ Jun 27 2014, 08:30 AM) *

Nu ma ajuta prea mult nici prima postare si nici a doua, eu sunt un caz mai special.

Dupa cum am spus parinti mei sunt fosti adventisti si nu am avut tangente cu religia sau indoctrinarea religioasa pe durata copilariei si adolescentei mele, si cum asta nu era suficient am mai primit si numeroase bobarnace de la viata.

Pe la 13 ani am avut in conflict cu un pusti care ma lovit din senin si ma ranit cu un obiect metalic, indemnat de prieteni i-am tras un pumn si ma mancat in ... sa il amenint public ca ii mai dau si cu alte ocazii.
La 2 saptamani dupa acel eveniment pustiul a plecat la peste cu fratele meu a alunecat pe alge a cazut in apa rece si a facut infarct ( stia sa inoate ).
Tot satul a vuit ca eu l-am omorat pe ala, si la scoala si pe strada vorbe aiurea si jigniri din partea unuia si a altuia.
Pana la urma sa aflat ca a fost doar un accident si ca eu nu am fost implicat cu nimic dar nimeni nu si-a cerut vreodata scuze.
Eu m-am inschis in mine si toata adolescenta am fost mai retras, am evitat prieteniile in general dar si cele cu fetele de teama ca voi fi respins pe motiv cas criminal.

Pe la 18 de ani am avut niste probleme de sanatate care m-au daramat sufleteste si m-au facut sa ma retrag si mai mult ( cam 10-11 luni ).
Acel eveniment ma facut sa caut ajutor la Divinitate sa ma rog sa fac promisiuni si dupa 2 luni m-am vindecat de acea boala fizica.
Nu mergeam la nici o biserica dar devenisem credincios citeam mereu si ma rugam, apoi m-au chemat astia la incorporare.
Cineva mi-a oferit o hartie sa scap, am acceptat crezand ca asa scap de ea si imi implinesc si acele promisiunii facute pe timpul cand eram bolnav.
( Eram pregatit sa fac armata si daca nu existau acele promisiunii chiar o faceam fiindca niciodata nu mi-a placut sa raman cuiva dator )

M-am ingragostit nebuneste de una de acolo (avea prieten, nu am cautat si nici nu am dorit ce simteam ) nu am spus nimanui si am vrut sa plec cat mai departe de acolo dar s-au facut presiuni asupra mea sa nu plec.
Am povestit cuiva de acolo ce avea o functie de raspundere problema cu care ma confruntam dar a intrepretat si actionat complet aiurea, in final am aparut in fata tuturor cum ca eu de aia m-am dus acolo pentru aia si am complotat am dres.

Daca am vazut ca picat rau si m-am facut de ras, mi-am luat jucariile frumos si am plecat, m-am reintors la " biserica " de acasa .
Findca ma inceput sa imi aud tot felul de barfe legate de acea hartie, m-am dus la aia sa le cer inapoi hartia sa le dau alora ca sa nu mai am nici o datorie fata de ei.
Din pacate cei de la armata mi-au spus ca acum nu ma mai pot intoarce, ce am facut e bun facut.

Fiind cu inima zdrobita am inceput sa am rog si sa imi doresc o familie si un rost, de cand m-am indoctrinat nu prea ma mai intelegeam asa de bine cu ai mei asa ca ma simteam singur si neinteles de nimeni.
La scurt timp cineva mi-a propus sa merg undeva la munca ( am cerut si primit si un semn ) asa ca am acceptat.
Am cunoscut pe cineva cu cate am vorbit cateva saptamani ( oficial, mers acasa la parinti etc ) apoi am aflat ca vorbeste cu un alt tip pe ascuns si tine la el. ( Mi-a venit insotita de altul la aniversarea zilei mele de nastere si mi-a stricat toata buna dispozitie)

M-am dezamagit din nou si am decis ca nu mai are rost sa continui pe drumul religiei/credintei din moment ce datorita ei am intrat in atatea belele.
Mi-am vazut de viata mea, am muncit, am golanit .
Poate altora o sa li se pare o prostie si o copilarie dar eu le-am trait intens si m-au dezamagit acele lucruri foarte mult.

Partea naspa e ca daca povestesc cuiva ca din religia majoritara ca am fost adventist imediat se retrage din discutie.
Daca tac si ascund am mai avut sucese (la distanta si eram sa ma insor ) dar pana la urma adevarul a iesit la iveala sa iscat scandal pe motiv ca nu am spus nimic apoi totul sa naruit fiindca nu am dorit sa accept obiceiurile buna sau rele ale partenerei.

Asta e tot, sunteti liberi sa faceti caterinca daca vreti.

+Quote Post
Dora
post Jun 27 2014, 09:23 PM
Post #6

Nou-venit
*

Member No.: 30,628
Religia: crestina

Buna!
Cred ca ar trebui sa te gandesti mai mult la ce iti doresti tu cu adevarat de la viata, care sunt valorile tale, si nu ce ti-au spus unii sau altii. Cat despre problemele din trecut cred ca ar fi timpul sa le depasesti, asta e, se mai intampla si lucruri rele, nultora dintre noi, important e ce faci mai departe si cum lasi sa te afecteze toate cele intamplate.
Daca credinta ta in Dumnezeu e sincera, ced ca El te va ajuta sa gasesti si calea cea buna pentru tine.
Cat despre partea sentimentala, cred ca e important intai sa stii tu foarte bine cine esti si ce vrei si avand putina incredere in tine, cu o atitudine sincera si deschisa, cred ca vei reusi sa gasesti si o fata potrivita. God bless!

--------------------
~ God has spoken. The rest is commentary. ~

+Quote Post
ivana
post Jun 28 2014, 06:20 PM
Post #7

Membru
**

Member No.: 30,616
Religia: adventista

Buna, Iulian
Raspund la intrebarea din titlu: pe internet m-a gasit sotul meu si sunt din ce in ce mai multi cei care asa isi gasesc sotiile/iubitele azi. Nu e rusine si desi poate fi riscant (daca te avanti prea repede si fara sa cercetezi situatia), aproape la fel de riscant se dovedeste a fi adesea si prin celelalte metode.
Succes si nu dispera, in ziua de azi 33 de ani nu este o varsta inaintata, mai ales la barbati: multe fete tinere se simt atrase de barbati de varsta ta, daca le dovedesti ca ai calitatile necesare, adica esti gentleman, serios, romantic, curat, educat, ingrijit, harnic, serios.

+Quote Post
iulyan81
post Jun 28 2014, 06:28 PM
Post #8

Nou-venit
*

QUOTE (Dora @ Jun 27 2014, 09:23 PM) *
Daca credinta ta in Dumnezeu e sincera, ced ca El te va ajuta sa gasesti si calea cea buna pentru tine.
Cat despre partea sentimentala, cred ca e important intai sa stii tu foarte bine cine esti si ce vrei si avand putina incredere in tine, cu o atitudine sincera si deschisa, cred ca vei reusi sa gasesti si o fata potrivita. God bless!

Credinta mea a fost sincera, poate am fost prea naiv, poate nu trebuia sa pun asa suflet sa fiu mai parsiv si mai pe interes si sa nu ma las plecat de acolo nici cu militia.
Acum nu stiu daca mai am asa ceva ( credinta ) daca crezi in sistemul lor vei fi dezamagit, eu unul asa am fost.

Am ales sa fiu mai deschis la minte sa privesc totul logic si sa nu mai accept asa usor orice, indoctrinari si orice povesti .

Stiu ce imi doresc ( o familie ), o viata curata fara vicii sau mentalitati idioate dar din pacate Romanii/Romancele au o mentalitate de ev mediu, cine nu crede ca mine imi e Dusman.

Apropo probabil a fost o intamplare ca sub avatarul meu apare religie = adevarul dar se potriveste de minune cu convingerile mele de acum, accept si cred doar ce e adevarat, am descoperit ca multe lucuri pe care le cred crestinii sunt minciuni si nu mai pot accepta minciuni doar asa ca sa ma placa oamenii.

+Quote Post
kla
post Jun 28 2014, 07:03 PM
Post #9

Moderator forum "Criza AZS"

Member No.: 29
Religia: non raspuns

QUOTE (ivana @ Jun 28 2014, 09:20 PM) *
Buna, Iulian
Raspund la intrebarea din titlu: pe internet m-a gasit sotul meu si sunt din ce in ce mai multi cei care asa isi gasesc sotiile/iubitele azi. Nu e rusine si desi poate fi riscant (daca te avanti prea repede si fara sa cercetezi situatia), aproape la fel de riscant se dovedeste a fi adesea si prin celelalte metode.
Succes si nu dispera, in ziua de azi 33 de ani nu este o varsta inaintata, mai ales la barbati: multe fete tinere se simt atrase de barbati de varsta ta, daca le dovedesti ca ai calitatile necesare, adica esti gentleman, serios, romantic, curat, educat, ingrijit, harnic, serios.

De 2 ori serios smile.gif.

+Quote Post
iulyan81
post Jun 28 2014, 07:08 PM
Post #10

Nou-venit
*

QUOTE (kla @ Jun 28 2014, 08:03 PM) *
De 2 ori serios smile.gif.

Circula pe net un anunt la caterinca.

Angajam clovn, rugam seriozitate. smile.gif smile.gif

+Quote Post
skeptic
post Jun 29 2014, 04:38 PM
Post #11

Autograph giver

Group: Root Admin
Member No.: 8

Sigur, daca se roaga suficient, o sa-l ajute sa isi gaseasca prietena, si pe Germania sa castige Campionatul Mondial.
Nu mai prostiti lumea, nu suntem la COSMOtin, omul merita sa stie realitatea: daca vrei ceva, trebuie sa te ajuti singur. Cum a zis calator, iesi afara din casa, cauta compania oamenilor cu preocupari asemanatoare, incearca lucruri noi. Mai presus de toate, lasa obsesia cu insuratul in urma, ca nu te ajuta la nimic.
Ai fi avut mai multe sanse in biserica cu turma. Asa, daca ti-a trebuit open-mind, va trebui sa faci niste eforturi.

--------------------
"I want the truth!" "You can't handle the truth!"

+Quote Post
iulyan81
post Jun 29 2014, 05:18 PM
Post #12

Nou-venit
*

QUOTE (skeptic @ Jun 29 2014, 05:38 PM) *
Sigur, daca se roaga suficient, o sa-l ajute sa isi gaseasca prietena, si pe Germania sa castige Campionatul Mondial.

O sa sara multi pe mine si necredinciosi dar si credinciosi.
Intr-un fel ajuta sa te rogi dar nu in sensul pe care il cred cei credinciosi.
De fapt ce se intampla cand te rogi, iti spui tie si subconstientului tau ca ai nevoie de cutare lucru si fara sa iti dai seama te setezi/conditionezi psihic sa gasesti acel lucru.

Aici e si smecheria religiilor timp de sute si mii de ani inainte sa existe psihologi si stiintele moderne ce au legatura su psihicul anumiti oameni au descoperit anumite chestii.
O parte din cunostiinte le-au pastrat pentru ei ca sa poata stapanii peste mase, apoi o mica parte din ele le-au impachetat frumos alaturi de alte aiureli si le-au servit maselor.
Masele au vazut ca acel putin ii ajuta si hop au adoptat in viata lor si aiurelile fara a le trece printrun filtru logic.

Mai presus de toate, lasa obsesia cu insuratul in urma, ca nu te ajuta la nimic.
Ai fi avut mai multe sanse in biserica cu turma. Asa, daca ti-a trebuit open-mind, va trebui sa faci niste eforturi.

Nu e o obsesie, e o dorinta profunda, imi creaza un confort psihic, simt ca am un rost, imi da energie sa muncesc, buna dispozitie nu mai vorbim de partea acea ... care la 33 de ani imi lipseste destul de mult.
Nu sunt fericit cu varianta din floare in floare dar nu ma multumit sufleteste.
Nu sunt fericit si impacat cu varianta sa stau cu una doar asa .

Nu tin neaparat sa fiu insurat cu popa si alte cele dar simt nevoie unei ceremonii cumva prin care in fata lumii sa fac publica legatura mea cu cineva.

+Quote Post
Damynov
post Jun 30 2014, 12:36 AM
Post #13

Nou-venit
*

Member No.: 30,687
Religia: Crestin adventist

QUOTE (iulyan81 @ Jun 29 2014, 06:18 PM) *
O sa sara multi pe mine si necredinciosi dar si credinciosi.
Intr-un fel ajuta sa te rogi dar nu in sensul pe care il cred cei credinciosi.
De fapt ce se intampla cand te rogi, iti spui tie si subconstientului tau ca ai nevoie de cutare lucru si fara sa iti dai seama te setezi/conditionezi psihic sa gasesti acel lucru.

Aici e si smecheria religiilor timp de sute si mii de ani inainte sa existe psihologi si stiintele moderne ce au legatura su psihicul anumiti oameni au descoperit anumite chestii.
O parte din cunostiinte le-au pastrat pentru ei ca sa poata stapanii peste mase, apoi o mica parte din ele le-au impachetat frumos alaturi de alte aiureli si le-au servit maselor.
Masele au vazut ca acel putin ii ajuta si hop au adoptat in viata lor si aiurelile fara a le trece printrun filtru logic.

Nu e o obsesie, e o dorinta profunda, imi creaza un confort psihic, simt ca am un rost, imi da energie sa muncesc, buna dispozitie nu mai vorbim de partea acea ... care la 33 de ani imi lipseste destul de mult.
Nu sunt fericit cu varianta din floare in floare dar nu ma multumit sufleteste.
Nu sunt fericit si impacat cu varianta sa stau cu una doar asa .

Nu tin neaparat sa fiu insurat cu popa si alte cele dar simt nevoie unei ceremonii cumva prin care in fata lumii sa fac publica legatura mea cu cineva.

+Quote Post
avangarde
post Jul 4 2014, 08:02 PM
Post #14

Membru
**

Member No.: 70
Religia: ce conteaza?

Nu stiu sa existe reteta speciala de gasit partener, dar nu te da batut, cauta pe site-uri specializate in asta, cunosc destule cazuri care s-au finalizat cu casatorie si is relatii bune si casnicii bune. nu te crampona de nimic pentru ca daca te cramponezi de situatia ta atunci tranferi asta si celor cu care relationezi. si daca altii se cramponeaza nu ai nevoie de aia, ai sa gasesti si persoane destupate care nu se vor crampona de trecutul tau pe care nu e musai sa il pui pe tapet daca nu esti intrebat. plus ca trebuie sa fii acceptat pentru ceea ce esti acum. suuces!

+Quote Post
123
post Jul 20 2014, 01:29 AM
Post #15

Reptilian Antrenor de semizei

Member No.: 1,197
Religia: azs

QUOTE (iulyan81 @ Jun 26 2014, 08:27 AM) *
Buna ziua...

Ma numesc iulian si vreau sa va cer un sfat.
Parinti mei sunt fosti adventisti, au plecat cand eu aveam 5 ani,
Pe la 20 de ani am reusit ( in urma unor intamplari mai speciale ) sa intru in aceasta biserica plin de speranta, increzator in Dumnezeu .
Dupa 3 ani am parasit-o fiind parasit de toti, zdrobit sufleteste, dezamagit in dragoste, dezamagit de religie, neincrezator in Dumnezeu.

Acum am 33 de ani si simt nevoia sa imi gasesc o partenera si sa ma linistesc, sa imi fac o familie etc.

Problema e ca nu am succes, nu sunt popular intre adventisti ( nu mai merg acolo ) dar nici intre ortodocsi.

M-am tinut departe de vicii ( alcool, fumat )

Salut domnule, ma bag si eu in seama daca imi dai voie.

Ma intreb de ce asociezi succesul si popularitatea cu adventisti sau ortodocsi ? E cam irelevant.
Sa zic sincer daca eu puneam asa problema si in ziua de azi eram vai de capu meu, prost ca noaptea si lefter de insurat nici vorba.
Astea sunt lucruri care vor sa te tina ocupat, sa iti distraga atentia de la esentialul vietii, sunt niste fantezii, o pierdere de vreme.
Viciile nu te ajuta sa iti gasesti o femeie da nici nu te incurca, adica decat sa dai intr-o depresie, sa stai suparat pe cine stie ce motive femeiesti sau prietenesti, mai bine bei o sticla de vin si ii dai dracului pe toti pt ca oricand in locul lor o sa vina altcineva, prieteni gasesti pe toate drumurile, alegeti-i tu sau fa-i sa te aleaga ca in politica. Cine duce turma mai bine de nas ajunge primar, ministru presedinte, sef de trib.
Nu zic sa nu te duci la biserica dar nu te duce cu sperante cum ca ai si gasi ceva, ia-o ca pe o cutie de carton plina de boarfe din care iti alegi ce iti trebuie. Cand merge un strain intr-o biserica din asta e ca si cum ar merge un Roman sa lucreze in germania, oricat te-ai stradui sa fii ca ei e tot degeaba, n-o sa te accepte niciodata in societatea lor decat ca sclav, un bun de consum.

Am cunoscut o fata la biserica mai demult, studenta la medicina, ma tot vedeam cu ea pe la biserica. Si intr-o sambata eram pe hol, vine unu la ea si ii zice ca nu ii mai baga in seama, ca nu ii mai cunoaste si ii da o palma usor dispretuitor.
Am ramas gura casca vreo 10 sec in care mi-am zis ca asta numa biserica nu-i si astia numa pocaiti nu sunt. Ma duc la prost si ii zic sa isi ceara scuze urgent, dar el incerca sa o intoarca din vorbe ca stii, ca sa vezi ca poate ma inmoi..
Pai ce dracu sa vad, si sa stiu, ai noroc ca se roaga astia acuma aici ca noi doi ne vedem cat de repede, de mine nu scapi, poti sa fi tu copilu lu dumnezeu (tipu era presedinte amicus).
Trec cateva zile si vine joi, seara amicus si hop, ma prezint si eu, astept frumos sa se termine predica lu domnu Zeiler si ma duc la prost si-i zic: - acuma nu mai pleci niciunde,vii afara si iti ceri scuze de la fata, nu se mai roaga nimeni, predica s-a terminat, de nu, te bat de te ia dracu, iti rup mainile si-ti sparg toata fata de fata cu toata lumea.
Iar a ezitat pana i-am pocnit una, si-a cerut scuze dar n-am fost multumit, i-am mai pocnit inca una si iar si-a cerut scuze, si mai una, si de trei ori si-a cerut scuze prostovanu asta, mare scula in politica bisericii.
Normal ca s-au agitat toti care erau pe acolo ca ce si de ce si ca le-am tunat si fulgerat injuraturi de toate felurile de zei si dumnezei. Cand am plecat i-am zis lu Zeiler sa-si dreseze pocaimea ca de nu ii ia dracu. Le bag la toti cercei in urechi.
Fata acuma e nevastamea, au trecut cativa ani de la povestea aia, a terminat medicina, am terminat si eu liceul la fr cand m-am casatorit, aveam 25 de ani. M-as fi asteptat sa ma fi exclus din biserica da n-a fost sa fie.

Lucra si tu ceva, fa bani. fa-ti o situatie, fa un sport, alearga, fa-ti plamani, ca fetele vin ele singure.
Traieste-ti viata ca e scurta, de murit toti murim candva si dincolo nu mai e nimic, eu de fraier nu vreau sa mor si nici de prost, de din astia lumea-i plina. Tine capu si steagu sus.

--------------------

Intru tu hani
Să-ńi beau cafelu
Mi veadi lumea
Şi ńi-adună gailelu

Va-ńi beau ună arâchie,
Va-ńi beau şi-un cafe
Va-ńi beau şi-ună ţiyare
Că hiu chihâie.

Voi s-dau di buḑâ,
Să-ńi vindic arana
Mi-acaţă hâryia,
Şi gulescu damigeana

+Quote Post
iulyan81
post Jul 21 2014, 03:54 PM
Post #16

Nou-venit
*

Sa ma apuc sa ma rog si pentru insuratoare nu doar pentru germania ??????? smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif

Germania este noua Campioană Mondială după ce a învins Argentina cu 1-0 în finala de pe „Maracana”
http://www.reporterntv.ro/stire/germania-e...diala-la-fotbal

Glumesc nu m-am rugat pentru germania dar nu puteam sa scap ocazia si sa nu fac o gluma. smile.gif smile.gif smile.gif
QUOTE (Dragano @ Jul 20 2014, 02:29 AM) *
Salut domnule, ma bag si eu in seama daca imi dai voie.

Am cunoscut o fata la biserica mai demult, studenta la medicina, ma tot vedeam cu ea pe la biserica.
.....
Fata acuma e nevastamea, au trecut cativa ani de la povestea aia, a terminat medicina, am terminat si eu liceul la fr cand m-am casatorit, aveam 25 de ani. M-as fi asteptat sa ma fi exclus din biserica da n-a fost sa fie.

Lucra si tu ceva, fa bani. fa-ti o situatie, fa un sport, alearga, fa-ti plamani, ca fetele vin ele singure.
Traieste-ti viata ca e scurta, de murit toti murim candva si dincolo nu mai e nimic, eu de fraier nu vreau sa mor si nici de prost, de din astia lumea-i plina. Tine capu si steagu sus.

Este bine ca ati fost acolo unde a trebuit in momentul cand a trebuit

Alti mai patesc si chestii de acest gen, nu conteaza cine e respectivul.

Cineva avea o cunostiinta ce o placea mult, faceau naveta impreuna ( ea era la liceu el muncea ) se salutau, mai schimbau vorbe dar nu ia spus niciodata cat de mult tine la ea. ( Tip-ul i-ar fi oferit chiar si un rinichi daca iar fi cerut smile.gif smile.gif )

Intr-o dupa amiaza acest tip se plimba prin oras hai hui, tipa facea practica la un Germanos si la chemat sa stea de vorba cu el, dorea niste sfaturi de la el.
Au stat de vorba mai multe zeci de minute si fiind mai mare de ani a incercat sa o sfatuiasca despre orice lucru a fost intrebat si a stiut, despre munca, despre viata, despre baieti si smecheriile lor etc.

Dupa acest eveniment respectivul sa retras din viata ei definitiv si a incercat sa o uite, considerand ca nu e suficient de bun pentru ea, se teamea si de un refuz.
Tinea atat de mult la ea incat isi dorea ceva mai mult pentru ea din punct de vedere material si sufletesc iar el simtea ca nu ii poate oferi ce avea nevoie.
Destinul a facut ca ea sa lucreze intr-o alta localitate si sa se mute acolo.

Dupa 5-6 ani de la acel eveniment ( in preajma pastelui anul curent ) acest tip se despartise de cineva era deprimat, si sa intalnit din intamplare cu respectiva persoana, a salutat-o ( i sa raspuns salutului ) si si-a dat seama ca inca tine la ea.
Fata sa schimbat, sa maturizat, sa smecherit, sa trecut prin viata.

A incercat sa o caute pe facebook dar a constatat ca avea prieten.
A fost dezamagit dar dupa multe zile a intrat din nou pe pagina ei si a urmarit niste schimburi de replici mai acide la comentarii intre ea si prietenul ei din care a constatat ca prietenul era istorie.

A salutat-o apoi ia scris cateva randuri sa prezentat cine era si ca sa o ia mai pe departe a rugat-o niste lucruri in legatura cu niste chestiuni legate de taicasu .
( a incercat sa o ia mai pe departe in caz ca nu iesea ceva macar sa ramana o amicitie frumoasa )
Nici un raspuns... (pauza cateva zile )
A scris si alte chestiuni legate de alte probleme.
Nici un raspuns... (pauza cateva zile )
Ia marturisit tot.
Nici un raspuns, apoi blocare.

+Quote Post
123
post Jan 14 2015, 12:38 AM
Post #17

Reptilian Antrenor de semizei

Member No.: 1,197
Religia: azs

QUOTE (iulyan81 @ Jul 21 2014, 04:54 PM) *
Este bine ca ati fost acolo unde a trebuit in momentul cand a trebuit

Alti mai patesc si chestii de acest gen, nu conteaza cine e respectivul.

Mda, locu' potrivit, momentu potrivit, sambata la biserica, in casa lu dumnezo plina de indieni fara discernamant. La fel ca nebunii aia din statul islamic ce au primit arme si finante de la americani sa se razboiasca cu conationalii lor in numele dumnezaului lor de cretini.

--------------------

Intru tu hani
Să-ńi beau cafelu
Mi veadi lumea
Şi ńi-adună gailelu

Va-ńi beau ună arâchie,
Va-ńi beau şi-un cafe
Va-ńi beau şi-ună ţiyare
Că hiu chihâie.

Voi s-dau di buḑâ,
Să-ńi vindic arana
Mi-acaţă hâryia,
Şi gulescu damigeana

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 22nd November 2017 - 03:21 AM
Web by The Spaghetti Monster :D