IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
Biserica Adventista si Securitatea., Informatorii de printre no(r)i....
Ianis
post May 3 2014, 09:03 PM
Post #101

Hacking Life

Group: Members
From: Into the Matrix
Member No.: 31
Religia: Emerging church

Cum iti spusei: aproape m-ai convins. Apoi mi-am adus aminte ca nu mai cred in povesti nemuritoare de pe la vreo 4 ani

--------------------
Iím not afraid to die
Iím afraid to be alive without being aware of it
Go to the top of the page

+Quote Post
calator
post May 3 2014, 10:14 PM
Post #102

Membru
**

Group: Members
Member No.: 117
Religia: adventist

Umbla zvonul ca vol 2 ar urma sa apara destul de curand, poate chiar anul acesta dar nu cred ca la editura VS.

In alta ordine de idei, socrul meu si-a dorit sa devina pastor, dar nu a fost acceptat pentru ca a refuzat orice fel de colaborare. A ramas si repetent in scoala pentru ca nu mergea sambata la cursuri. Iar azi imi povestea un tip ca el in tinerete, in Oltenia, a mers mereu la scoala. Si pana nu a venit prin partile Brasovului nu a auzit niciodata ca adventistii sa nu mearga la scoala sambata. Eu nu sunt istoric nici n-am studiat arhivele CNSAS si nici n-am s-o fac. Sunt convins ca si cartea lui Modoran nu e obiectiva pe cat pretinde el. Dar personal mi-am tras unele concluzii. Unii n-au facut nici un fel de compromis dar acestia au ramas anonimi. Altii au predicat ca e ok sa mearga copiii la scoala, sa se faca colectivizare etc. Altii au mers mai departe. Azi insa nimeni nu are decenta, curaj sau ce mai vreti sa recunoasca aceste lucruri. Si nimeni nu are interesul sa se faca lumina pentru ca daca s-ar face curatenie cu adevarat nu se stie ce mai ramane.

Dar asa cum tara noastra are conducatorii pe care ii merita si biserica are conducatorii pe care ii merita.

Go to the top of the page

+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 20th November 2017 - 03:55 AM
Web by The Spaghetti Monster :D